• Grey Facebook Icon

program

četrtek, 18. oktober 2018

9.00 - 9.45

registracija

 

10.00 - 10.30

otvoritveni govor

Marko Repnik (Javni sklad RS za kulturne dejavnosti)

pozdravni govor

Nada Požar Matijašič (Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport)

 

plesni nastop

KGBL, oddelek za sodobni

mentorica: Jana Kovač Valdes

GLASOVI IZ PRETEKLOSTI

plešejo: Filip Goričanec, Žak Neon, Tadej Raišić, Edvard Šefic

 

10.30 - 11.30

predavanje 1

Kari Mijaaland Heggstad (Norveška)

SEDEM POTI DO DRAME 

o otroški ustvarjalnosti in kritičnem razmišljanju v drami

11.30 - 12.00 

odmor

12.00 - 13.00  

predavanje 2

 

Andy Kempe (Anglija)

 

13.00 - 14.30 

odmor za kosilo

14.00 - 15.00

predstavitev didaktične igre

Let's talk.../DEJPOVEJ

15.00 - 16.30 

referati z diskusijo

SKUPINA 1

UČENJE JEZIKA  

diskusijo vodi Mateja Gaber

SKUPINA 2

GLEDALIŠKA PEDAGOGIKA IN USTVARJALNOST

diskusijo vodi Helena Korošec

SKUPINA 3

 SOCIALNO UČENJE

diskusijo vodi Gaja Višnar

16.30 - 17.00 

odmor

17.00 - 19.00 

delavnice po izboru 1

 

Petra Pikalo (Slovenija)

GIBALNE IGRE V RAZREDU

plesna delavnica

 

Katrine Heggstad (Norveška)

VAFLJEVI SRČKI

DIE delavnica

Kari Mijaaland Heggstad (Norveška)

ZELENI OTROCI

DIE delavnica

Helena Korošec (Slovenija)

LUTKOVNI STRAHOŽER

lutkovna delavnica

Jelena Sitar Cvetko (Slovenija)

KAKO USTVARITI KAMIŠIBAJ PREDSTAVO?

kamišibaj delavnica

19.00 - 19.30 

odmor

19.30 

pogovor s soavtorjema predstave Tinom Grabnarjem in Brino Rafaelo Klamfer

ter umetniško vodjo Lutkovnega gledališča Ljubljana Ajdo Rooss

pogovor vodi Ana Duša 

&

lutkovna predstava Lutkovnega gledališča Ljubljana

MARTIN KRPAN - "PRVI IN EDINI SLOVENSKI JUNAK"

režija Tin Grabnar

ZNANJE + VEŠČINE

OMEJITVE

= USTVARJALNOST

Petek, 19. oktober 2018

8.00 - 9.00

predstavitev igre

Let's talk.../DEJPOVEJ

 

9.00 - 10.00

predavanje 3

Katrine Heggstad (Norveška)

OD BESEDILA DO GLEDALIŠČA - 

NAČIN, KAKO SPROŽITI RADOVEDNOST IN DOSEČI USTVARJALNOST

10.00 - 10.30

odmor

 

10.30 - 12.30

okrogla miza

GLEDALIŠKA PEDAGOGIKA V IZOBRAŽEVANJU

diskusijo vodi Gaja Višnar

12.30 - 12.45

odmor

12.45 - 14.15

referati udeležencev

SKUPINA 3

PREDNOSTI UPORABE GLEDALIŠKE PEDAGOGIKE PRI POUKU 

diskusijo vodi Irena Zgonc

SKUPINA 4

GLEDALIŠKO USTVARJANJE

diskusijo vodi Matjaž Šmalc

SKUPINA 5

 GLEDALIŠKA PEDAGOGIKA V PRAKSI I. del

povezuje Meta Štampek

14.15 - 15.30

odmor za kosilo

15.30 - 17.30

delavnice po izboru 2

 

Jerca Cvetko in Jure Engelsberger (Slovenija)

KAMIŠIBAJ - NADALJEVALNA DELAVNICA

plesna delavnica

 

Katrine Heggstad (Norveška)

KRALJEVI KLJUČI

DIE delavnica

Kari Mijaaland Heggstad (Norveška)

BRATA LEVJESRČNA

DIE delavnica

Ana Duša (Slovenija)

GLEDALIŠČE MLADIH

gledališko-pedagoška delavnica

Jelena Sitar Cvetko (Slovenija)

KAKO USTVARITI KAMIŠIBAJ PREDSTAVO?

kamišibaj delavnica

17.30 - 18.00

odmor

18.00 - 20.00

pogovor s psihologinjo 

NAJSTNIKI IN NJIHOVE TESNOBE

gostja Nuša Klinar

pogovor vodi Ana Duša 

&

mladinska predstava Lutkovnega gledališča Ljubljana

VIHAR V GLAVI

režija Primož Ekart

Sobota, 20. oktober 2018

8.00 - 9.00

predstavitev igre

Let's talk.../DEJPOVEJ

& jutranja kava

9.00 - 9.45

predavanje 4

Chang Chandruang Janaprakal (Tajska)

REZULTAT SE VRNE V NARAVO

10.00 - 12.00

delavnice po izboru 3

Andy Kempe (Anglija)

IZGUBLJENA DEKLICA

DIE delavnica

Kim Komljanec (Slovenija)

ODRSKA "GEOGRAFIJA"

gledališka delavnica

Sandra Jenko (Slovenija)

USTVARJALNO POUČEVANJE DRAMATIKE

gledališko-pedagoška delavnica

Urša Strehar Benčina (Slovenija)

IMPRO GLEDALIŠKA DELAVNICA

impro delavnica

12.00 - 12.30 

odmor

12.30 - 14.00

referati udeležencev

 

SKUPINA 7

UPORABA ELEMENTOV GLEDALIŠKE PEDAGOGIKE PRI POUKU

diskusijo vodi Gaja Višnar

SKUPINA 8

MOTIVIRANJE UČENCEV IN DIJAKOV S POMOČJO GLEDALIŠKE PEDAGOGIKE

diskusijo vodi Irena Zgonc

SKUPINA 9

 GLEDALIŠKA PEDAGOGIKA V PRAKSI II. del

povezuje Urška Lučka Novak

14.00 - 15.30

odmor za kosilo

15.30 - 17.30

delavnice po izboru 4

Andy Kempe (Anglija)

IZGUBLJENA DEKLICA

DIE delavnica

 

Veronika Gaber Korbar in Katarina Picelj (Slovenija)

VRTILJAK ČUSTEV

didaktična igra v pedagoškem procesu

Kim Komljanec (Slovenija)

ODRSKA "GEOGRAFIJA"

gledališka delavnica

Urša Strehar Benčina (Slovenija)

IMPRO GLEDALIŠKA DELAVNICA

impro delavnica

17.30

druženje